Kubki reklamowe – jak się je zdobi?

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Aby kubek prawidłowo spełniał swoje zadanie, jakim jest zwiększenie rozpoznawalności marki i utrwalenie jej pozytywnego wizerunku w oczach odbiorców, zadbać należy o stosowne zaprojektowanie nadruku, jaki ma się znaleźć na jego powierzchni. Zadanie to najlepiej powierzyć sprawdzonej firmie specjalizującej się w tego typu usługach. Jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że nadruk będzie w pełni czytelny oraz efektowny. Może on zawierać logo marki, jej hasło reklamowe czy adres strony internetowej. Wyjątkowo efektownie prezentują się kubki, które są utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla danej firmy.Pierwszą z technik, którą wykorzystuje się do tworzenia nadruków na produktach, jakimi są kubki reklamowe jest nadruk bezpośredni. To ekonomiczny typ wydruku, który wykonywany jest maszynowo. Opiera się on na bezpośrednią aplikację farby ceramicznej na powierzchni kubka i wypaleniu nadruku w temperaturze około 800 stopni Celsjusza. Przyczynia się to do tak dużego utwardzenia farby, że produkt staje się odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i mycie w zmywarce. Do wad tego rozwiązania zaliczyć można fakt, iż naczynia, na których umieszczany jest nadruk muszą być prosty kształt. Technika ta nie znajdzie zastosowania w przypadku kubków ze zwężeniami czy obłościami. Druk bezpośredni wykonywany może być wyłącznie w pełnych kolorach Pantone i jedynie na zewnętrznej powierzchni kubka.

Kubki reklamowe zdobić można także nieco droższą metodą, jaką jest kalka ceramiczna. Technika ta opiera się o wydrukowanie stworzonego uprzednio projektu na specjalnej kalce i umieszczeniu jej na określonej części produktu. Ostatnim etapem procesu znakowania jest wypalenie nadruku w temperaturze około 800 stopni Celsjusza. Metoda ta pozwala na nanoszenie na ceramikę projektów przygotowanych zarówno w pełnych kolorach Pantone, jak i zdjęć.

Jak widać Kubki reklamowe zdobione mogą być na wiele różnych sposobów. Warto zainwestować w taki produkt nieco więcej, by mieć pewność, że wykonany nadruk będzie się prezentować w pełni efektownie.

 

 

Tags: , ,